06. Jul 2019 Int. offene OÖM Masters Stadionbewerbe 2019 - Neuhofen/Krems

Bib
 
Nat.
JG
Bewerbe
1
Baierl Helga
TUS Kremsmünster
AUT
1959
5K0
2
Bernecker Willi
LG Kirchdorf
AUT
1953
3
Blasl Florian
PSV Linz
AUT
1984
5K0
4
Haider Ilse
SK VÖEST
AUT
1949
5K0
5
Harding Mike
ATSV Linz LA
AUT
1959
5K0
6
Jantschge Harald
SK VÖEST
AUT
1971
5K0
7
Jungbauer Thomas
LAC Amateure Steyr
AUT
1970
5K0
8
Keplinger Renate
Sportunion IGLA long life
AUT
1961
5K0
9
Korntner Dietmar
SK VÖEST
AUT
1973
5K0
10
Krieger Angelika
SwimBikeRun Enns
AUT
1961
5K0
11
Kurzmann Erwin
SK VÖEST
AUT
1962
5K0
12
Landgraf Helmut
TSV St. Georgen/Gusen
AUT
1959
13
Schatzeder Hermann
Union RLC Sterngartl
AUT
1964
14
Scheuringer Michael
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1984
5K0
15
Schober Thomas
SK VÖEST
AUT
1976
5K0
16
Schützeneder Herbert
ASK Nettingsdorf Laufsport
AUT
1948
17
Trenzinger Franz
Union Vorchdorf
AUT
1967
18
Weiß Alexander
LG Kirchdorf
AUT
1977
5K0
19
Zeintl Andreas
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1961
20
Rabeder Karl
TSV Ottensheim
AUT
1962
5K0
25
Binder Richard
LAC Amateure Steyr
AUT
1978
800
26
Lindl Dieter
PSV Linz
AUT
1941
27
Portenschlager Günther
SU Laakirchen
AUT
1968
800
28
Prieschl Wolfgang
PSV Linz
AUT
1962
800
29
Pytlik Robert
Union RLC Sterngartl
AUT
1972
800
30
Rabeder Christiane
Sportunion IGLA long life
GER
1968
800
31
Reiter Ernst
TSV St. Georgen/Gusen
AUT
1955
32
Topitschnig Valentin
KLC
AUT
1950
800
33
Rattinger Daniel
LAC Amateure Steyr
AUT
2000
34
Neundlinger Alex
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1996
35
Orthacker Manfred
ULC Linz Oberbank
AUT
1969
800
36
Brauner Michael
ULC Linz Oberbank
AUT
1982
800
49
Amhofer Siegfried
Atus Gratkorn
AUT
1968
50
Anzinger Silvia
ATSV Linz LA
AUT
1961
51
Bachl Stefan
TSV St. Georgen/Gusen
AUT
1961
SPE
52
Beham Armin
TGW Zehnkampf-Union
AUT
1990
53
Beisl Andreas
ATSV Linz LA
AUT
1980
54
Bereiter-Winsauer Simone
ULC Dornbirn
AUT
1974
55
Binna Theodor
ATSV Bad Aussee Volksbank
AUT
1956
56
Costa Alfred
UNION Gmunden
AUT
1949
100
57
Dr. Császár Barbara
FTC
HUN
1978
58
Egger Siegrid
ULC Linz Oberbank
AUT
1962
59
Ehn Gabriela
SVS-Leichtathletik
AUT
1958
HAM
60
Ehn Wilhelm
SVS-Leichtathletik
AUT
1944
DIS
61
Falkner Erwin
UNION Rohrbach Berg
AUT
1959
62
Fortunati Martin
ULC Linz Oberbank
AUT
1972
63
Haslauer Christoph
ALC Wels
AUT
1996
100
64
Gassenbauer Gottfried
HSV-Wien/Leichtathletik
AUT
1958
65
Grossberger Karl
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1969
66
Halmdienst Willi
ULC Linz Oberbank
AUT
1949
67
Hermuth Edith
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1964
68
Hofmann Josef
ULC Linz Oberbank
AUT
1960
69
Hofstätter Johann
UNION Gmunden
AUT
1936
100
70
Hötzenegger Edwin
TSV St. Georgen/Gusen
AUT
1958
71
Hübl Helmut
ALC Wels
AUT
1948
72
Klotzmann Elisabeth
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1947
73
Krifka Walter
ALC Wels
AUT
1936
74
Kühndel Walter
TV Dingolfing
GER
1952
75
Kühndel Wolfgang
TV Dingolfing
GER
1956
76
Kuttner Josef
SK VÖEST
AUT
1964
77
Huber Alexandra
ULC Linz Oberbank
AUT
2006
78
Lang Helmut
SVS-Leichtathletik
AUT
1940
DIS
79
Lehner Wilhelm
SK VÖEST
AUT
1957
81
Lippert Peter
LG St. Wolfgang
AUT
1967
82
Mair Johann
SK VÖEST
AUT
1963
83
Meszaros Michaela
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1971
84
Miekautsch Johann
ATSV OMV Auersthal
AUT
1937
85
Neumayer Helmut
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1970
86
Pammer Dorothea
SK VÖEST
AUT
1964
KUG
87
Pilz Günter
ULC Linz Oberbank
AUT
1945
88
Povysil Johann
ULC Linz Oberbank
AUT
1954
90
Schiefermayer Christopher
ALC Wels
AUT
1966
91
Schrammel Rainer
ATSV Linz LA
AUT
1960
100
93
Sechser Herbert
Atus Gratkorn
AUT
1941
94
Sulzbacher Günther
ULC Linz Oberbank
AUT
1958
95
Thanner Robert
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1972
SPE
96
Tischlinger Berta
UNION VKB Braunau
AUT
1934
97
Rammerstorfer Kirsten
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1971
98
Werthner Georg
TGW Zehnkampf-Union
AUT
1956
99
Wieland Karl
TV Scheibbs
AUT
1958
102
Huber Alexandra
ULC Linz Oberbank
AUT
2006
HAM
103
Neumayer Florian
UNION Neuhofen/Krems
AUT
2002
104
Horvath Desiree
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1985
105
Steiner Michael
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1991
106
Öllinger Christian
UNION Neuhofen/Krems
AUT
1996
107
Hendlmeier Peter
FTSV Straubing
GER
1959
DIS
108
Lutter Klaus
LAC Quelle Fürth
GER
1956
109
Breuer Vanessa Sofie
ULC Linz Oberbank
AUT
2001
HAM
110
Beckford James
Vereinslos
JAM
1975
111
Cap Isabella
Vereinslos
AUT
1976
DIS
112
Alramseder Dagmar
TuS Alztal Garching
GER
1963
113
HUBERT Manfred
TuS Alztal Garching
GER
1962
114
Ritter Jörg
TV Hauzenberg
GER
1969
115
Kinadeter Georg
TV Hauzenberg
GER
1946
116
Reich Stephan
TV Dingolfing
GER
1957
117
Kramer Alexander
LG Passau
GER
1955
DIS
118
Haneberg Josef
TSV Unterhaching
GER
1932
119
Plammer Sabina
Atus Knittelfeld
AUT
1954
120
Kern Annika
KSV alutechnik
AUT
2004
121
Kaspar Günter
ATG Grau
AUT
1957
122
Bauly Manfred
UNION Leibnitz
AUT
1955
123
Zängl Alexander
TSV Plattling
GER
1942
124
Wieser Klaus
Post SV Graz
AUT
1961